LASÓWKAJAK DOJECHAĆ

Z Wrocławia kierujemy się na Kudowę-Zdrój drogą krajową nr 8. Po ok. 100 km dojedziemy do Dusznik-Zdroju. Tutaj skręcamy w lewo przy Muzeum Papiernictwa i jedziemy cały czas prosto ok. 8 km. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo na Międzylesie, w prawo jest stacja narciarska Zieleniec. Z tego miejsca do Lasówki mamy już ostatnie 5 km.
Do Lasówki można dotrzeć również od strony Bystrzycy Kłodzkiej, kierując się na Spaloną (droga nr 389). W Nowej Bystrzycy należy skręcić zgodnie z drogowskazem w prawo - na Lasówkę (przez Wójtowice i Młoty).


LASÓWKA


Lasówka to niewielka wieś w Sudetach Środkowych, przy granicy z Czechami. Malownicze położenie między Górami Bystrzyckimi a Górami Orlickimi oraz wzdłuż brzegu Dzikiej Orlicy sprawia, że jest to jeden z piękniejszych zakątków w Kotlinie Kłodzkiej. Przekonać można się o tym przemierzając Lasówkę trasą widokową zwaną Autostradą Sudecką.

To właśnie walory krajobrazowe sprawiły, że Lasówka stała się wsią o charakterze turystycznym. Dodatkową atrakcję stanowi bezpośrednie sąsiedztwo popularnego ośrodka sportów zimowych, jakim jest Zieleniec oraz znanego uzdrowiska – Duszniki Zdrój. Półdzikie górskie łąki oraz lasy świerkowo-bukowe pełne są tras i szlaków, przyciągających przez cały rok rzesze miłośników wszelkich sportów oraz wypoczynku blisko natury. Szczególna wartość przyrody na tych terenach została doceniona poprzez objęcie części Lasówki projektowanym Specjalnym Obszarem Ochrony Siedlisk Natura 2000 (Dolina Dzikiej Orlicy).


DSC_2834

ATRAKCJE


Kotlina Kłodzka pełna jest atrakcji, które nie pozwolą nikomu się nudzić.

Oferuje całą gamę atrakcji – od muzeów - np. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, gdzie nauczą jak czerpać papier metodami z XIX wieku, przez obiekty sakralne - Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju, ambona w kształcie wieloryba - Duszniki-Zdrój czy Wambierzyce zwane Dolnośląską Jerozolimą, aż do tak unikalnych jak chociażby kopalnia złota w Złotym Stoku, gdzie z czasem wydobywano arszenik, którym chciano otruć samego Napoleona, Twierdza w Kłodzku, która nigdy nie została zdobyta czy w Srebrnej Górze, która jest największą górską twierdzą w Europie. Każdy miłośnik przyrody musi odwiedzić rezerwat Torfowisko Pod Zieleńcem, które jest bajkowym uroczyskiem z wieżą widokową i oczywiście Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych... A to zaledwie ułamek tego co na Państwo tutaj czeka...

ZAPLANUJ SWÓJ POBYT